Når det regner er det bare en ting å gjøre, og det er å samle noen fine folk, se på film og spise suppe! Akkurat det har jeg gjort i dag. Vi lagte tomatsuppe fra bunnen, og det er sååå mye bedre enn posesuppe!
Oppskrift:

Kutt løk. Til fire personer hadde jeg to store løk. Er man ikke så glad i løk tar man bare mindre.

Ta en haug med tomater (tror jeg hadde 1,5 kilo) og snitt dem.

Putt tomatene i kokende vann så skallet løsner. Så over i kaldt vann, for da er det lettere å ta det av.

Surr løk i litt olje på sterk varme og ta opp i tomatene. La det koke ett par minutter og smak til med salt og pepper. Jeg bruker også fersk basilikum. Jeg bruker ikke noe buljong i suppen min, jeg liker den tykk!

Bruk stavmikser og mos suppen, da ser den slik ut og er ferdig til severing.
Stek hvitløksbaguett, ta på en klatt med rømme og nyyyyt!

Og til dessert -smoothie med banan, ananas, mango, jordbær, mynte og appelsinjus.
Today we made tomato soup and watched movies. Perfect for a rainy day!
Har aldri laget tomatsuppe fra bunnen av før, men det tror jeg at jeg må prøve nå! Hørtes ikke så vanskelig ut egentlig, også så det veldig godt ut også… =)
Det andre bildet var utrolig stilig, mye artig man kan gjøre ut av illustrasjonsbilder, og fint lys hjelper på! Tipper du blir flink fotojournalist
Ååå, det ser bare innmari godt ut!
Åi, den oppskriften skal jeg virkelig teste ut:)!
Hørtes veldig godt ut jafall:D
Nå vet jeg hva jeg skal ha til middag en dag:) Det så skikkelig godt ut!
oi oi oi, så godt. det skal eg prøva.
tusenmillionertakkforkort! først skjønte jeg ikke hvem “ine” var, så jeg spurte de to ine-ne jeg kjente om de hadde vært i dc og sendt kort! men det hadde de ikke. så satt jeg og bestemor og lurte lenge (mens vi innimellom stilte hverandre quiz-spørsmål fra et blad (vi har forresten fått kjempemye kunnskap denne sommeren på grunn av det!)) og plutselig! jeg kom på det! det stod jo ikke ine! hallooooo. og så ble jeg enda mer glad. så tusen takk for kortet. jeg skal henge det opp en plass jeg kan se det.
du lager kjempefine pulsvarmere! rosa-lilla-toner passet kjempegodt. og usa så gøy ut! (og suppa= mums.)
Det så godt ut. Det vil jeg lage i morgen!
eg vil laga.. men har kje stavmiksar
Tilbaketråkk: Tomato-Tomato « Astrid Katrine
Må prøves! ; )